Spotkanie 24.04.2016

24.04.2016 odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane przez grupę adopcyjni.pl. Dzięki uprzejmości SDA Most mogliśmy w komfortowych warunkach uczestniczyć w wykładzie przeprowadzonym przez p. Elżbietę Cegiełkę i p. Grażynę Zołoteńko, podczas gdy nasze dzieci bawiły sie w salkach duszpasterstwa. Część dzieci wraz z plastyczką p. Zuzanną malowały cudne obrazy, chłopcy grali w piłkę na dziedzińcu, niektórzy wraz z wolonatariuszką Justyną budowali konstrukcje z kartonów, a najmłodsi układali klocki, brali udział w konkursach i rysowali. Dzięki pomocy studentów z DA Most wszystkie dzieci były zaopiekowane, bawiły sie dobrze i bezpiecznie.

Spotkanie okazało się wielkim sukcesem. Było nas sporo, bo ok. 80 osób. Oprócz tego, że dzięki wykładowi, którego tematem było „Budowanie więzi.” zdobyliśmy nową wiedzę, mieliśmy okazję się poznać i porozmawiać o swoich doświadczeniach. Chętni skorzystali z darmowych indywidualnych konsultacji z psychologiem.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw.

Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania, które już wkrótce – 19.06.2016.