Spotkanie 19.06.2016

zdjecie-z-wykladu-3 zdjecie-w-wykladu-2 zdjecie-z-wykladu19.06.2016 odbyło się drugie spotkanie zorganizowane przez grupę adopcyjni.pl. Dzięki uprzejmości SDA Most mogliśmy w komfortowych warunkach uczestniczyć w wykładzie przeprowadzonym przez p. prof. Andrzeja Ładyżyńskiego, podczas gdy nasze dzieci bawiły się w salkach duszpasterstwa. Jak poprzednio część dzieci wraz z plastyczką p. Zuzanną Cichońską (http://zuzart.pl/) malowało cudne obrazy i tworzyło własną biżuterię, chłopcy grali w piłkę na dziedzińcu, a najmłodsi układali klocki, brali udział w konkursach i rysowali. Dzięki pomocy studentów z DA Most wszystkie dzieci były zaopiekowane, bawiły się dobrze i bezpiecznie. Wszystkim wolontariuszom jeszcze raz Dziękujemy.

Spotkanie przebiegło w niezwykle przyjemnej, radosnej atmosferze. I tym razem dopisaliście, było nas ok. 60 osób.

W trakcie warsztatów przeprowadzonych przez Państwa Grażynę i Andrzeja Ładyżyńskich szukaliśmy dobrych praktyk w naszych rodzinach, dzieliliśmy się sposobami na radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Wyszliśmy pokrzepieni i z poczuciem większej kompetencji rodzicielskiej. Poza wykładem i warsztatami, przy kawie i dobrym ciastku, był czas na ciekawe rozmowy w poczuciu wzajemnego zaufania i zrozumienia.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw.

Mamy nadzieję, że uda nam się znowu zdobyć środki na kolejne takie spotkania, bo mamy poczucie, że powinny się one odbywać regularnie. A ich myślą przewodnią mają być dwa słowa: wiedza i integracja.